Kurzy Kritického myslenia a mediálnej gramotnosti

Ahojte, chcela by som osloviť stredné školy s kurzom kritického myslenia a mediálnej gramotnosti, ktorý som si pripravila.

Na prvý mail som veľkú odozvu nemala (iba 1 riaditeľ), chcela by som to preto skúsiť znovu. Čo hovoríte na takýto mail? Máte pre mňa nejaký feedback na to, ako ho vylepšiť aby som mala lepší zásah? K mailu sa bude pripájať krátka demo prezentácia s informáciami.

Mail školám:

Vážené vedenie školy,

som doktorandkou medzinárodných vzťahov na Univerzite Karlovej v Prahe a rada by som študentom Vašej školy ponúkla workshop kritického myslenia a mediálnej gramotnosti.

V rámci doktorátu som mala možnosť prednášať o kvalitatívnych metódach skúmania, kde som sa venovala kritickému mysleniu a výskumnému dizajnu. Prednášala a študovala som na viacerých univerzitách v zahraničí.

Spojenie základov kritického myslenia s mediálnou gramotnosťou je veľmi dôležité špeciálne pre stredoškolákov, ktorí majú na sociálnych sieťach často problém rozlíšiť dezinformácie od relevantného spravodajstva. Taktiež je to jedna z najžiadanejších tzv. mäkkých vlastností na súčasnom pracovnom trhu.

V prílohe nájdete prezentáciu, kde sa dozviete o projekte viac. Ak by ste mali čas, rada sa s Vami o workshope porozprávam osobne. Prípadne si môžeme zavolať, v pracovnom čase som dostupná na telefónnom čísle ­­+420********* alebo +421*********.

S pozdravom

Osobne by som namiesto “mäkkých vlastností” pouzil “soft skills” - nemyslim si ze to treba nasilu prekladat do SVK.

“V prílohe nájdete prezentáciu” mozno zmenit na “kratku prezentaciu” - zvisi sa pravdepodobnost ze ju niekto hned aj precita ked uz v texte zadas expectations ze je to iba nieco krakte / rychle na pozretie.

Posledna idea - mozno zmensit na 3 paragrafy, vizualne by to bolo menej “scary”, zase to len zvysi pravdepodobnost ze to clovek precita, lebo to vyzera ako “rychly read” a nie ako time commitment.

Btw - postovat svoje realne tel. cisla na verejnom fore - not a good idea :slight_smile:

Btw - postovat svoje realne tel. cisla na verejnom fore - not a good idea :slight_smile:

Ako vzorny moderator / silent guardian / watchful protector / dark knight, som tie cisla obfuscoval. A skryl som to aj z revizii editov.

1 Like

Viem si niekde pozriet tu kratku demo prezentaciu?

Ahoj, ak mi pošleš mail, určite ti ju viem poslať.

Moc díky Tomáš, za rýchly a prínosný feedback!