Ako rozbehnúť permaforum

Marianna sa snaží nejako dať dokopy komunitu okolo permakultúry na Slovensku a zatiaľ to skúšame pomocou online fóra (https://permaforum.sk/). Počiatočný plán bol pozvať tam jej klientov, ktorí mali mať potenciálne mnoho otázok, ktoré by fórum nejako naplnili. Toto očakávanie nebolo naplnené, takže teraz musíme zmeniť prístup.

Ďalší plán je, že budeme nasledovať príklad začiatkov Redditu a nejaký obsah tam vytvoríme medzi sebou - niektorí máme autentické otázky na pestovanie rastlín, žiadne fakes. Keď tam bude nejaký obsah, môžeme prizvať nejakých ľudí zvonku, ktorí by mohli k otvoreným otázkam pridať zaujímavejšie odpovede. Úspechom by malo byť, keď tam vytvorí novú tému niekto, kto nie je z komunity.

Ďalej si teda potrebujeme určiť, koľko tém chceme vytvoriť u nás v komunite, aby to forum bolo na prvý pohľad živé. Ďalšia vec, ktorú môžeme robiť hneď, je dávať si dokopy zoznam ľudí, prípadne organizácií, z ktorých by sme chceli niekoho dostať do diskusií.

Prípadne nejaké ďalšie postrehy, ako rozbehnúť forum sú vítané.

Aj keď nemám startup, rád sledujem, ako sa Starport vyvíja a veľmi obdivujem kontinuálnu aktivitu. Tak sa zapájam. Vytváranie tém, aj ktoré ste už medzi sebou prebrali a už sú medzi vami jasné, je celkom dobrý spôsob na prilákanie nových odpovedí od ďalších ľudí. Predsa len, možno niekto má iný, zaujímavejší názor na témy kt. ste medzi sebou už prebrali.

1 Like

Dostal som tip od kamosky z veteriny na klub Flóra
http://www.uvlf.sk/zaujmove-kluby-studentov/flora-klub

e taktiez na nejaký projekt z BB, kde sú pravdepodobne tiež ľudia,ktorých môžeme zapojiť do fóra
https://instagram.com/kvetoolok?igshid=1xw0g0wh5bi5u

keď predplníme fórum našimi internými otázkami a témami, tak im ho môžeme posunúť, ako niečo, kde sa môžu vyblázniť. Je tam dokonca uvedená garantka, čiže možno zafunguje keď oslovíme ju.